אינדקס עסקים בבאר שבע | אינדקס עסקים באר שבע

"חוויות שיניים": מרפאת קופות חולים ומרפאת שיניים פרטית

ביקרו בדף: 801

ניסיון אישי ושאלות שיש לשאול במרפאת השיניים…

לא מזמן ביקרתי במרפאת שיניים באחד מסניפי רשת המרפאות אשר למיטב ידיעתי הינה הרשת הגדולה בישראל.
קופות החולים כולן, חדרו בעצמה רבה וכן בהשקעה גדולה לתחום התחרותי של רפואת השיניים בישראל.

ד"ר איתן בר - רופא שיניים בבאר שבע

ד"ר איתן בר – רופא שיניים בבאר שבע

המצב יצר תחרות שתוצאתה הסופית לשמור על כיסו של המטופל, אך מאידך הסבה נזק כבד לרפואת השיניים הפרטית, מרפאות שיניים רבות מאוד נסגרו, רופאי שיניים רבים הפכו שכירים ואחרים אף נטשו את המקצוע… עד כאן הכל טוב (וכמעט יפה..), כך גם הנראות של המרפאות – חדישות, מעוצבות ברוח הזמן, עם חדרי המתנה נוחים ושירות לקוחות לא רע..

מסתבר שגם לרשתות גדולות עתירות משאבים, אל מול קהל לקוחות גדול ישנה תקרת "משתלמות" (תקרת הוצאות משתלמת..). לא אחת בכמה מביקוריי במרפאת השיניים של קופת החולים, שמעתי טענות ותלונות של מי מאנשי הצוות, בין אם רופא שיניים, או סייעת רופא שיניים – על רמת תחזוקה שאינה מספקת. במקרים מסוימים, אף נשלחה הסייעת לחדר סמוך של רופא אחר על מנת להביא פריט, כלי, מקדח שנשחק, או חומר חסר אחר. שמתי ליבי לעובדה שמרופא לרופא סטנדרט הטיפול שונה ואינו כפוף לנוהל קבוע, ואתן גם דוגמא:
רופא אחד טרם זריקת הרדמה ביצע פעולת אלחוש על החניכיים שלי בעזרת מקל צמר גפן טבול בחומר אלחוש. האלחוש מנע את כאב חדירת מחט המזרק כמעט עד לאפס תחושה. התרשמתי מאוד. זה היה חדש עבורי ולכן גם התרגלתי לסטנדרט טיפולי גבוה תחת טיפולו של אותו רופא שיניים. במקרה אחר, "הרופא שלי" נעדר עקב מחלה והופניתי לרופא שיניים אחר באותה מרפאת שיניים. המזרק כבר היה מוכן והיד נשלחה לפי.. ביקשתי לרגע לעצור ושאלתי את הרופא מדוע אינו נוהג כפי שאני מכיר. תשובת הרופא היתה צפויה כפי שצפוי אצל נותן שירות גדול אשר פועל כבסרט נע – שהוא פועל כפי הרגלו והוא אינו מחויב בביצוע פעולת אלחוש (אשר גם דורשת 2, 3, ועד 4 דקות המתנה לעיתים, עד לאלחוש מלא..). רק שסרט נע אמור לפעול בצורה מדויקת וקבועה, ואת זאת לא יכולתי לטעון במקרה הזה. הרופא המשיך בפעולותו ואני "טעמתי נחת זרועו" של מזרק ההרדמה אשר הזכיר לי עד כמה לא נעימה הפעולה.. הדוגמא הנ"ל מתייחסת במקרה זה לזריקת הרדמה לשיניים.. אך זוהי רק דוגמא קטנה אחת..

מרפאת שיניים באר שבע

חוויה אחרת אצל דר' איתן בר

לא מזמן נבדקתי אצל רופא שיניים מומלץ בבאר שבע, התמחה ברפואת חניכיים, בעל שם ארצי, אשר לרווחתנו, תושבי באר שבע בחר לקבוע את משכנו לפני שנים בקרבת העיר. הרופא מספק שירותי בריאות שיניים וחניכיים בעיר באר שבע. שמו דר' איתן בר. דר איתן בר רופא שיניים בבאר שבע, ורופא חניכיים מדופלם מהווה בשורה גדולה עבור מי שהיה רוצה לזכות בטיפול ויחס ברמה בינלאומית, ובוודאי בעיר מחוזנו באר שבע. בדיקה קצרה וביקור בקליניקה של דר' בר הזכירו לי כמה השתדלות ניתן למצוא אצל רופא פרטי בעל שם. נעים להיכנס למרפאה יפה. אולי תפישה שטחית, אבל מקום המושקע באנינות ומייצר אווירה חיובית ונעימה, יש בו להשפיע על הלך רוח של מטופל. סימנתי V גדול.

מרפאת שיניים בבאר שבע

מרפאת שיניים בבאר שבע

הוזמנתי לחדר טיפולי השיניים ודר' בר קיבל אותי בסבר פנים נעימות ובחיוך מרגיע וכובש ונסך בי תחושת ביטחון ורוגע מיידי. נו.. גם זה חשוב..

הקליניקה מצוחצחת ומבריקה, היו בה הרבה יותר מכשירים וציוד מאלה שזכרתי בקופת החולים, הרגשתי (ואפילו לא מצאתי צורך לשאול..) שאני נמצא בחדר ניתוח היברידי סטרילי המודרני והמוביל מסוגו בישראל – ממש כמו זה שהכרתי (בנסיבות רחמנא ליצלן) לא מזמן במחלקת לב בבית החולים סורוקה בבאר שבע. מחלקה מובילה בישראל לכל הדעות (ולגאווה גדולה לעיר..). הבדיקה הסתיימה ואני יצאתי לדרכי עם תובנה חדשה מבוססת אינטואיציה. אמנם אינטואיציה אינה מספיקה ברפואה, אך את התשובה לאינטואיציה החזקה שלי קיבלתי לאחר שביקרתי באתר דר' איתן בר וצפיתי בשלושה סרטונים שלא הותירו בי שום מקום לספק.

 

דר' איתן בר, עומד בחוד החנית של רופאי שיניים מעולים בעיר.
בתחום רפואת החניכיים, ניתן לשער שדר' בר הינו רופא חניכיים מוביל, ומרפאת החניכיים שלו, מהווה מוקד משיכה לזקוקים לטיפול חניכיים, המחפשים רמת תודעה ושירות כאלה בעיר באר שבע, בירתנו בירת הנגב בנצחית.

אתר דר' איתן בר – www.dreitan.co.il

Open chat
1
שלום, במה נוכל לעזור?
(לא פעיל בשבת וחג)