אינדקס עסקים בבאר שבע | אינדקס עסקים באר שבע

קורונה: לכו תאכלו בטון – או; כמה כסף יש למדינת ישראל?

ביקרו בדף: 507

* הבהרה: המאמר אינו עוסק בראש הממשלה, היא עוסקת באחריות הציבור. באזרחי המדינה. בעם בישראל.

 

לפחות חלק מאיתנו לא מודים: כמה אנחנו פוחדים, ואיזה סרטים רצים לנו בראש..
כמה אנחנו לא יודעים בעצם..
סיוט יום של המציאות

דעה

בואו נדבר תכלעס: אחד מהסנריואים האפשריים שאנחנו לא מעזים להזכיר אותו – הוא רעב. כן.. שמעתם טוב! הרעב הוא בהחלט התפתחות אפשרית ואפילו לא הזויה, שאף אחד לא מוכן להגות אותה כי איש לא מאמין באפשרות כזו, או שהפחד משתק את הלשון.
ובע"הש נתבדה.. רעב הוא אפשרי בעקבות קריסה כלכלית מקומית כמו גם אוניברסלית גלובאלית, ותחרות של לאומים רבים על משאבי כדור הארץ הפגוע והנבגד..
אחחחח… כמה אהבתם את רעיון הגלובאליזציה.. הוא סידר לכם טיסות לואו קוסט ומכוניות חדשות ב 100% מימון… הא? לאן כל זה הלך?
הרדים אתכם ה"מלך ביב".. אבל עכשיו בא לכם איזה מיקרוב אחד קטן עם שם של מלכה והשכיב את כולכם (וגם את ה"מלך"..) על הבטן.. עכשיו מי רוצה קזינו בבולגריה? או שופינג להגדלת המלתחה בקפיצה קצרה למילאנו.. ש(ת)יגיד אני….

באר שבע

במקום לשמור ולדאוג לאינטרס לאומי, אספקה וייצור מזון מקומי, גידולים מקומיים (או בעברית: חקלאות), אסמי מזון מקומיים – הפשירו קרקעות חקלאיות לטובת מגדלי שן – חלילה ירחם השם במקרה של חוסר מזון – נאכל בטון…
בנימין נתניהו ראש ממשלה, כלכלן מבריק: "מדינת ישראל מעולם לא היתה במצב כלכלי טוב כל כך" – אז אני שואל: למה משרד האוצר כל כך מבועת מבקשתו של נתניהו להעביר כספים לציבור – וזה "רק בינתיים ", פעימה ראשונה ("רק") – 80 מיליארד שקלים? ולמה האוצר מוטרד כל כך מצבירת גירעון של 15% למשק הישראלי? מה זה אומר 15%? כמה זה גרוע? מי יגיד לנו? מה קורה פה? כמה כסף באמת יש לנו? לכמה זמן יהיה לנו אוכל?

 

השבוע היתה כתבה פסיכולוגית מגמתית "מרגיעה" על מחסני מזון החירום של ישראל. למי ששם לב.. כשמדברים בטלוויזיה על מחסני האוכל, בכמה "עדינות" מדברים על הנושא… במושגים של חודשים קטנים… שלושה חודשים.. ארבעה חודשים.. טוב נגיד 7 חודשים..
אבל אף אחד לא מדבר על שנים של חוסן… נגיד סתם לדוגמא שנתיים.. בחירה אקראית…
האם המדינה יכולה להחזיק את כולנו שנתיים?
כמה אוכל באמת יהיה לנו… תשאלו מישהו בסביבתכם.. נראה איזו תשובה תקבלו..

 

ראיתם את "תמונות ההרגעה" בכתבת יחסי הציבור שעשו במחסני הערובה הלאומיים בחדשות שלשום? את השמן קנולה שהראו לכם, את הסוכר, הקמח, הטונה, השימורים?… מה אתם יודעים בכלל? איזה עוד סוגי מזון יש שם? טריק שיווקי וגניבת עין.
מאיפה אתם יודעים כמה באמת יש שם במחסנים, איזו כמות? ולכמה ולמי זה מספיק? – You don't know shit, אני אומר שבינתיים רק עובדים עלינו בעיניים… שום דבר לא אמיתי..
נתונים אחרונים עליהם נודע מנבירה קלה באינטרנט (למען השקיפות), שבמדינת ישראל בשנת 2017 התל"ג (תוצר לאומי גולמי) עמד על כ – 350 מיליארד דולר, ובשנת 2018 המדינה היתה שווה 17.5 טריליון ש"ח (שווה זה רק כסף, או כולל נכסים?) .. מתחת ל 20 המובילות בעולם.

אז נגיד שמאז התקדמנו והשווי עומד על +- 20 טריליון (טריליון 1000 מיליארד – 20,000,000,000,000 ש"ח, למי שלא יודע במקרה.. לא נורא.. לא מספר שאתם צריכים אותו ביום יום..).. ז"א 20 אלפי מיליארד. המממ… לא נראה מספר גדול במיוחד כדי להחזיק כל אזרח ואזרח במדינה בוודאי שלא במדינה משותקת.. טל"ח. חלקו 20 טריליון ל 8,000,000 אזרחים ותגלו שנטו פר אזרח לא מדובר בהרבה כסף כלל. אנחנו לא שווים הרבה ממש.. ואני לא רוצה לתרגם את זה לתקופת זמן.. אחריות כבדה מדי..
אז התמימים ישאלו – זה הרבה? לא הרבה? אפשר לסמוך על זה? מה אפשר לעשות עם זה? כמה זמן יחזיק הכסף הזה למדינת ישראל?
כמה זה ישמור עלינו הכסף הזה שחסכתי בזיעת אפי ופירנסתי פלשתינאים, אברכים ושכירים כה רבים? כמה מימנתי מעשני סיגרים וצרכני שמפניה ורודה, כמה מושחתים גנבים ורמאים, עלוקות חברתיות ואחרים – כסף שסברתי שאני "חוסך" בחסות המדינה ליום שחור?

אז לו יכולנו לפחות לייצר לעצמנו אוכל, לגדל חיטה, ירקות, סוכר, פרי, מזון לבעלי חיים לגידול בשר וביצים.. אז הייתי רגוע..
אז היינו הופכים בחסות הקורונה לקומוניזם מודרני חדש – והיינו חיים…

עכשיו לכו ותפרקו פרויקטים נדל"ניים ורבי קומות ותאכלו בטון…
בנימין נתניהו ראש ממשלה כלכלן מבריק… האמנתם לו? ועוד איך האמנתם.. ועדיין מאמינים… אז מה אם על הנייר הוא "הכי מתאים" לנהל משבר כזה, אחרי שנדבק לכסא המלכות כל כך הרבה שנים.. תודו.. ברירת מחדל של אין ברירה. כאשר אבדתם אבדתם.. אתם בחרתם..

עכשיו כשהסעודים לוקחים לנו כל מכונת הנשמה עם מזוודות של טונות של דולרים… אנחנו מבינים כמה יהירות היתה וקיימת במנהיג הזה…

מה יהיה?
יחליט הקדוש ברוך הוא באמונה.
אבל כדאי בינתיים שהעם הזה יתקן כמה ממנהגיו ודרכיו להגדיל את הסיכויים לגאולה.

אז הבה ונהיה אופטימיים
בשורות טובות (וישועות גדולות) אמן

Open chat
1
שלום, במה נוכל לעזור?
(לא פעיל בשבת וחג)